Kolik lidí, tolik cest

Každý  z nás je jedinečná bytost, každý jsme se někde narodili, vyrůstali  Praha,_Malá_Strana,_cesta_na_Petřínv nějakém prostředí. Každý jsme byli ovlivňováni různými podněty. Zkoumali jsme okolní svět, snažili se jej pochopit a stát se jeho součástí. Na této cestě jsme byli ovlivňováni našim okolím, zpočátku to byli především rodiče, příbuzní  a později přátelé. Po nějaké době jsme si začali vybírat určité vzory, snažili se jim přizpůsobit a být jako oni.

V průběhu života jsme nasbírali obrovskou spoustu zkušeností. Tyto  nás stále utvářely a formovaly, až jsme si postupně vytvořili naši osobnost „Ego“. Jelikož je to ale stále nekončící proces, stále hledáme nové prožitky a poznatky. Vyhledáváme nové životní situace, nové přátele a stále nás něco žene do předu.

Jak jsem se již zmínil jsme každý jiný. Každý tedy máme jinou cestu k poznání a žádná univerzální cesta, pro všechny stejná, neexistuje. Někdo hledá klid a naplnění v různých modelech osobního rozvoje, někdo ve zdravém životním stylu, ve stravování, v meditacích, a někdo naopak v alkoholu, drogách apod.

Každý jdeme jinou cestou, ale všichni ke stejnému cíli.

Určitým mezníkem na cestě každého z nás je pochopení. Najednou si to uvědomíme. Nevíme přesně co to je, neumíme to slovy vyjádřit, neexistuje k tomu racionální vysvětlení. Jen to prostě najednou a s naprostou jistotou víme.

Můžeme se pohybovat v jakékoli životní situaci, většinou máme pocit, že to stále není ono. Stále hledáme ještě něco a nevíme přesně co to je.

I když nám to někdo řekne, stejně tomu nevěříme, neboť nepochopíme, jak to přesně myslel. Aby nám to bylo jasné, musíme to vnitřně pochopit, uvědomit si a dát do souvislosti s našim dřívějším životem. Musíme uvidět ty souvislosti. Pokud je tam najdeme a uvědomíme si je, máme vyhráno. Náš život se začne sám měnit, protože, když je uvidíme jednou, začneme je vidět čím dál častěji. Tím, že si je budeme uvědomovat stále dokola v různých situacích, dojde zcela automaticky k postupné transformaci celého našeho života.

Pokud Vás toto téma zaujalo nebo nějak přitahuje, klikněte ZDE

Daniel Ševčík

Žije klidný a pohodový život bez starostí, bez stresu a ve zdraví. Více o mně se dozvíte zde.

Komentáře