Kdo jsem

Cesta ke klidu, pohodě a ke štěstí vede skrze uvědomění

Našel jsem cestu a pochopil, kdo opravdu jsem. Jako dítě jsem to věděl, ale s přibývajícími léty, jak jsem si vytvářel svoji osobnost, jsem na to zapomněl. Žil jsem naprosto stejný život, jako všichni v mém okolí. Zařadil jsem se.

Celý život jsem se pohyboval, v oblasti obchodu a služeb. Což je všeobecně považováno za stresové prostředí.

Tato práce představuje především jednání s lidmi, a to jak se zákazníky, kolegy i zaměstnanci. 

O životosprávě raději nemluvit. Spousta kávy, cigaret a jídlo jen nepravidelně, když je zrovna čas.

Bývaly doby, kdy jsem byl neustále ve stresu. Byl jsem stále unavený, nervózní a rozčilovala mě každá maličkost. Už se se mnou nedalo bavit normálně v klidu, protože jsem vždy naprosto bezdůvodně „vybuchl".

To vše ještě doprovázely časté nemoci, jako žaludeční vředy, problémy s dýcháním, bolesti kloubů, zad a podobně.

Vždy jsem si někde uvnitř uvědomoval, že tohle není ten skutečný život. Cítil jsem, že já nejsem to vystresované a unavené něco, co je hrdé na to, co dělá a jak to dělá.

Byl jsem samozřejmě zvědavý a hledal nějakou literaturu, kde bych se něco víc dověděl. 

Navštívil jsem několik léčitelů. Zajímal jsem se o jejich práci, hodně jsem si s nimi povídal o jejich metodách a hlavně jsem se snažil přijít na to, jak to všechno funguje.

Po roce 89 se začaly objevovat knihy o osobním rozvoji a objevila se i celá řada různých lektorů. Navštívil jsem hodně přednášek, prošel mnoha kurzy a přečetl spoustu knih.

Nejvíce mě přitahovala práce s energií a vliv vědomí na zdraví a celkovou kvalitu života. Začal jsem se těmto dvěma směrům věnovat a podařilo se mně je propojit.

V roce 1998  jsem absolvoval kurz Reiki I. a II. Od roku 2002 jsem certifikovaným léčitelem Esoterního léčení.

Začal jsem být stále citlivější a vnímavější na různé energie a začal jsem si uvědomovat, jak jsem s touto energií propojen. Vytvořil jsem si vlastní systém, jak pracovat s energií a pocity. Ne s myšlenkami, ale s vnitřním přesvědčením.

Při této činnosti se mně často stávalo, že jsem se v této energii jakoby rozpustil (lepší výraz mě nenapadá) a stal se její součástí, součástí všeho.

Čím častěji jsem se dostával do těchto, dalo by se říci, meditačních stavů, tím více jsem začínal chápat všechny souvislosti spojené s naším životem.

Dnes již vím s naprostou jistotou, kdo jsem, čeho jsem součástí a jak je vše propojeno. Pochopil jsem, kde je základ veškeré radosti, štěstí, ale i utrpení.

To, co jsem dříve vnímal jako stres, to jsou dnes pouze běžné situace, které je potřeba řešit. Ano, bez řešení nebo práce to nejde.

Ale jde to bez stresujících myšlenek, beze strachu a vymýšlení si katastrofických scénářů. Je až neuvěřitelné, kolik nesmyslných situací si dovede naše mysl vymyslet. Přitom se to vše děje jen v naší hlavě a s realitou to nemá nic společného.

Když vidím všude kolem sebe, jak lidé jednají, jaké jsou jejich reakce, čím si komplikují život, jak si sami vytváří stres a problémy, napadlo mě vytvořit tyto stránky a začít o tom psát.

obal bez pozadi

Osvědčení / Certifikáty